POBJEDA U MARIBORU

on . Posted in Novosti

Iako u krnjem sastavu i bez prve golmanice Petre Belobrk i nekoliko djevojaka, Gričke su uspjele pobijediti jaki Maribor i vratiti se s bodovima u Zagreb.

Utakmicu nisu dobro otvorile, te u samo dvije minute i u dva šuta prema vratima, naša Lana prima dva gola. No cure su uspjele konsolidirati svoje redove, Lana se priblrala i vrlo brzo poravnavaju rezultat pa čak i povesti golom razlike.

KHL Gric vs HDK Maribor 12.01.2013 0106

No šest minuta prije kraja 1/3, Slovenke izjednačuju i na pauzu se ide rezultatom 3:3.
Druga trećina u potpunosti pripala je Gričkim curama koje su zabile dva pogotka te povisile rezultat na 5:3.
Tada na polovici 2/3, u sudaru između Medarde Pack i Ane Širanović, Medardu iznose van s leda sa slomljenom ključnom kosti.
Gužvu na ledu i ne prekid igre koriste Slovenke i u 34 minuti zabijaju gol za 5:4.
Svoju dominaciju, Gričke pokazuju u zadnjoj trećini te u 48 minuti zabijaju za konačnih 6:4.
Iako druga golmanica, Lana Belić odradila je dobar posao kao i mlađe cure koje su iskoristile "svojih pet minuta" te uz starije i iskusne kolegice te odigrale jednu solidnu utakmicu.

HDK Maribor - KHL Grič 4:6 (3:3, 1:2, 0:1)