KHL Gric vs DEC Dragons 03.02.2013 0021

U nedjelju, 03.02.2013. u posjet našim Gričkama, stigle su "zmajice" iz Klagenfurta, "DEC DRAGONS".

Gledalište na Velesajmu ugodno popunjeno sa 80 gledatelja koji su došli dati potporu našim Gričakam i pogledati jedan lijepi hokej.
I nisu se prevarili…

Već na samom početku, naša Ana Širanović na dodavanje Željke Jandrić dobro se snalazi pred golom Christine Gelger i postiže pogodak u prvoj minuti. No veselje je kratko trajalo, te u trećoj minuti Nicole Welss hvata nespremnu Petru na golu i poravnava rezultat na 1:1.
Gričke nisu ostale dužne, te vođene željom za prijeko potrebnom pobjedom, odmah u šestoj minuti golom Ele Filipec povećavaju vodstvo na 2:1.
I tada je sve krenulo. U dvanaestoj minuti, Gurka Vesna na dodavanje Marte Vrbančić Fabić i Ane Širanović postiže pogodak za 3:1 i s tim rezultatom Gričke odlaze na pauzu.
Polovinom 2/3, točnije u 34. minuti, na asistenciju Ele Filipec, Anja Kadijević postiže pogodak za 4:1.
Zadnju trećinu cure ne otvaraju dobro što ponovo koristi Nicole Welss i smješta pločicu za rezultat 4:2, u mrežu iza leđa naše Lane Belić koja je zamijenila Petru početkom 2/3.
Ponesene dobrim rezultatom, cure nisu posustale ni u zadnjoj trećini pa tako u 49. minuti Diana na asistenciju Ele, postiže pogodak i povećava vodstvo na 5:2.
Očito da su "zmajice" sada već moralno i fizički pale i nisu više pružale pretjerano otpor, što su naše Gričke iskoristile, te do kraja utakmice zabile još dva pogotka. Tako Diana na dodavanje Anje zabija za 6:2 šest minuta prije kraja i samo dvadeset sekundi prije sirene Anja na dodavanje Marte povećava vodstvo za konačnih 7:2.
Slijedeću utakmicu, Gričke igraju na Velesajmu protiv vječitih rivalki "orlica" iz Kranja…

KHL GRIČ - DEC DRAGONS 7:2 (3:1 ; 1:0 ; 3:1)