IZVRSNO OTVARANJE AUSTRIJSKE DEBL LIGE

on . Posted in Novosti

Subota 27.09.2014., Klagenfurt

U sjeni medvjeda, KHLa te prvih utakmica u Slovenskom prvenstvu, neopaženo su prošle dvije utakmice naših Gričkih koje su odigrale u dva dana i to 27. i 28. rujna 2014. godine.

U subotu 27. cure su gostovale u Klagenfurtu i igrale svoju prvu utakmicu protiv DEC Dragonsa. Poslovično kao i svih ovih godina, zbog rezanja budžeta i troškova, išlo se u najmanjem sastavu i sa jednom golmanicom. Ugodan put i lijepo vrijeme, očito su djevojkama dale dodatnu snagu za igranje.
Sama utakmica je dobro počela i Gričke su od početka pokazale da imaju inicijativu, no prvi gol je tek pao pred kraj 1/3, točnije u 14. minuti. Na dodavanje Eve Čavke i Nine Begović, Diana Krušelj Posavec trese mrežu Seline Gentilini prvi puta. Odmah na početku 2/3, u 26. minuti Ela Filipec na dodavanje Širanovi Ane i Marte Vrbančić Fabić pogađa mrežu za 2:0. Sedam minuta kasnije, Ela na dodavanje Ane ponovo pogađa i povisuje rezultat na 3:0. Na pauzu smo otišli sa prednošću od tri gola, no odmah po početku zadnje trećine u 41. minut, naša bivša Grička a sada članica DEC Klagenfurta Katja Bednjanec, smanjuje prednost Gričkih na 3:1.
Zmajice se nisu dugo veselile jer bivša kapetanica Diana na dodavanje Ane, kažnjava Austrijanke i u 42. minuti Gričke povećavaju vodstvo na 4:1. Tri minute poslije, u 45. Ela na dodavanje Ane i Martine Smolec samo potvrđuje nadmoć hrvatica a pet minuta prije kraja, Ana betonira visokih 6:1 za Gričke…

DEC Dragons Klagenfurt - KHL Grič Zagreb 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

KHL Grič 16 min

DEC Dragons: Gentilini, Geiger - Kreutz, Verdel, Korotaj, Jesenitschnig, Nusser, Speck, Koban, Bednjanec - Trener: Ofner Harald
KHL Grič: Belobrk - Krušelj Posavec, Vrbančić Fabić, Filipec, Goršić, Širanović, Čavka E., Smolec, Delić, Čavka T., Begović, Muranić - Treneri: Marijo Budja, Sanjin Kelnerić

Nedjelja, 28.09.2014., Zagreb

Iako umorne od puta i igre u Klagenfurtu dan ranije, Gričke su došle na domaći teren u Dom Sportova vidno raspoložene i željne pobijede. Ovog puta na led su im doklizale Lisice iz Maribora. Tijekom svih 60 minuta, igra je bila ravnopravna te se do samog kraja nije znalo tko će izvuči deblji kraj. Sva tri pogotka za Gričke postigla je Diana uz asistencije Anice, Martine Ele…

KHL Grič Zagreb - HDK Maribor 3:2 (2:1, 0:1, 1:1)